Książki są trudne do zintegrowania z intensywnym codziennym życiem. To wystarczający powód, aby co piąty mieszkaniec na Ziemi używał audiobooków. Czy w pociągu, podczas jazdy, spać czy wygodnie na kanapie, ludzie spędzają wiele godzin ze swoimi ulubionymi książkami. Rynek, jak i same audiobooki stale się rozwijają (https://www.taniaksiazka.pl/audiobooki-c-11054.html).

Myślenie nieszablonowe

Inne historie, inni ludzie, którzy je spisali, pozwalają spojrzeć poza własne horyzonty. Kto wie, może kolejna historia, którą usłyszysz, otworzy zupełnie nową perspektywę, o której nigdy wcześniej nie myślałeś? Ponieważ granie do muzyki jest znacznie mniej czasochłonne i kosztowne niż kręcenie filmu, spektrum jest również szersze. Nie trzeba go produkować tylko dla mas. Nie każda książka audio musi być hitem kasowym, ponieważ wiele milionów zostało wyprodukowanych. Rozejrzyj się, każdy audiobook może być podróżą do nowej wiedzy.

Czas jest cennym dobrem

Czas staje się coraz ważniejszy. Wszyscy szukają teraz chwil wytchnienia i odpoczynku, aby nie dać się całkowicie ponieść coraz szybszemu wirowi. Ale może też o tym wiesz – lista książek, które na pewno chcesz przeczytać, jest długa. Podczas gdy czas, aby usiąść na kanapie z książką, nie zawsze jest dostępny. Istnieje wiele dobrych okazji do słuchania audiobooków, a większość z nich towarzyszy innym zajęciom, takim jak poranne dojazdy do pracy. A jeśli zdasz sobie sprawę z listy tytułów, które wciąż czekają na przeczytanie, znajdziesz wiele dobrych powodów, aby posłuchać audiobooków.

Odkryj na nowo przeczytane historie – jako audiobook lub słuchowisko

Uwielbiam to. Mam wiele książek, które przeczytałem i bardzo lubię. Właściwie czytałem wiele z nich więcej niż raz i po prostu czekają na mojej półce z książkami, aby znów je odebrać. Ale z pewnością nie wszystkie. Dzięki dubbingowi książek audio możesz na nowo odkryć historie, które przeczytałeś lata temu, a czasem doświadczyć ich zupełnie inaczej. Czy zdarzyło ci się to wcześniej?

Książki, których nie miałbyś czasu przeczytać słuchając ich

Jak powiedziałem, czas jest cenny. I czy naprawdę usiadłbym i poświęcił trochę czasu na przeczytanie tej książki? Często jest to pytanie, które zadaję sobie, zwłaszcza jeśli chodzi o bardzo lekkie rozmowy. Na szczęście nie musisz wybierać między wszystkim albo nic. Ponieważ prawie zawsze mam czas na słuchanie.

Naucz się słuchać


Szczerze mówiąc: myślę, że wielu ludzi nie potrafi naprawdę słuchać. Czy to w rozmowie osobistej, na spotkaniu, czy na wykładzie uniwersyteckim. Ze względu na dużą liczbę mediów społecznościowych, wiadomości i filmów, które są redagowane coraz szybciej, nie jesteśmy przyzwyczajeni do słuchania przez długie i skoncentrowane godziny. Nie jesteś do tego przeszkolony. A przecież tak cenne jest właśnie słuchanie. Dla drugiej osoby i dla siebie, ponieważ dostrzegasz niesamowitą ilość. To jest dokładnie to, czego możesz się ponownie nauczyć dzięki audiobookom. Na początek poszukaj czegoś ekscytującego, co nie jest zbyt długie lub czegoś w rodzaju książek o kangurach Marca-Uwe Klinga , które można usłyszeć w krótkich sekcjach. Im więcej się słyszy, tym bardziej „spokojne” narracje i dłuższe historie można śledzić bez żadnych problemów.