Czy audiobooki od Tania Książka i słuchowiska radiowe są tylko dla dzieci i marzycieli? Raczej nie. Nawet jeśli wiele osób przychodzi na myśl o innym obrazie, to produkcje audio od dawna są tworzone dla bardzo szerokiej grupy docelowej i jest duży wybór. A zwłaszcza ze względu na znacznie łatwiejszą obsługę i niską cenę możliwą dzięki strumieniowaniu i dostępności cyfrowej, słuchowiska radiowe i audiobooki stają się obecnie coraz bardziej popularne. Dlaczego ty też miałbyś to robić? Oto 10 powodów, dla których warto słuchać audiobooków.

Budowanie wiedzy

W książkach jest wiedza i oczywiście dotyczy to również wersji mówionej. Nie musi to być nawet książka naukowa czy literatura faktu, abyś mógł to usłyszeć. Autorzy często są specjalistami w swoich dziedzinach. Można dowiedzieć się wiele o historii w powieściach historycznych , ponieważ mimo dodanych fabuły, fantasy opiera się głównie na realnych faktach i okolicznościach. W powieściach kryminalnych uczysz się wielu faktów na boku, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Ale literatura jest teraz również nastawiona na muzykę dla wielu specjalistycznych dziedzin: zdrowia, start-upów biznesowych, marketingu, filozofii, polityki…

Trenuj własny język

Każda opowiadana historia jest językowo tak samo wymowna, jak praca pisemna. Audiobooki różnią się od filmów, podcastów czy seriali, ponieważ wszystko pomiędzy dialogami jest ujęte w słowa. Oczywiście są historie, które można ująć w bardzo proste słowa. Ale większość z nich tak nie jest, a ich własne słownictwo rozszerza się prawie niezauważalnie. I to po prostu słuchając.

Wykształcenie ogólne

Słuchając audiobooków, poszerzasz swoje wykształcenie ogólne na dwa sposoby: z jednej strony, ponieważ słyszysz i nagrywasz to, co się mówi, fakty, wydarzenia itp., Az drugiej strony, poprzez same audiobooki. edukacja ogólna obejmuje również znajomość literatury. A to oznacza nie tylko klasykę, ale także np. Władcę Pierścieni, Agathę Christie i spółkę. Osoba o wysokim poziomie wykształcenia ogólnego to zazwyczaj ktoś, kto wyróżnia się, ponieważ zna tak szeroko. Możesz to osiągnąć dzięki audiobookom i słuchowiskom radiowym.

Więcej wyobraźni


Czy lubisz seriale? Gigantyczne bitwy, trudne sceny, romans? Podczas gdy wszystko jest już pokazane na ekranie z filmami i serialami, film gra w twojej głowie z audiobookami i słuchowiskami radiowymi. Wypowiedziane słowa sprawiają, że historia pojawia się na twoich oczach iw twojej wyobraźni. Dla mózgu jest to duży wysiłek związany z transferem , którego można zauważyć bardzo mało. Im więcej książek audio i słuchowisk radiowych słuchasz, tym bardziej będą one rozbudowywane. Myślę, że trening wyobraźni to całkiem dobry powód do słuchania audiobooków.